Aktualności
13.09.2010

Aston Martin Super Sport Wschodząca gwiazda

Star Electric Cars to niewielka z pozoru firma z Francji, trudniąca się produkcją przede wszystkim elektrycznych wózków golfowych, które udają auta Mercedesa, Cadillaca, Rolls-Royce'a czy Bentley'a. Jej ambicje sięgają jednak znacznie wyżej, a konkretnie... supersportowego Aston Martina, przy którym zblednie nawet One-77!

Pojazd, o którym mowa to supercoupe o niezbyt wyszukanej nazwie Super Sport, jawiące się w ogólnym zarysie jako XJ220 XXI-wieku. W realizacji projektu firmie ma pomóc przede wszystkim doświadczenie zdobyte przy produkowaniu specjalnych samochodów dla najbogatszych tego świata. Super Sport nie będzie inny.

Aston Martin Super Sport

Szczegóły techniczne auta pozostają nieznane. Wiadomo jedynie, iż ma być ono napędzane podwójnie doładowanym, umieszczonym centralnie V8 o pojemności 5,4 litrów i mocy od 800 do 960 KM. Do wnętrza mamy dostawać się tak, jak w prototypowym XJ220 - drzwi będą unosić się do góry.

Aston Martin Super Sport

Francuzi zamierzają zbudować zaledwie osiem egzemplarzy, każdy w innymi kolorze. Każdy miałby kosztować... 7,5 miliona euro! Aktualnie to prawie 30 mln PLN! Oczywiście, jeśli tylko nie żartują...

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje