Aktualności
09.09.2010

Opel GTC Paris Rzeźba w ruchu

Wielkimi krokami zbliżają się wyczynowe wcielenia nowej generacji Opla Astry, które miałyby utrzeć nosa zarówno najmocniejszym wersjom Golfa, jak i zbudowanemu już w ponad 100 tysiącach sztuk Scirocco. Pojawienie się ich poprzedza koncept GTC Paris, który zobaczymy oczywiście na wystawie we Francji.

Sportowy kompakt o wyraźnych liniach, 21-calowych felgach, tylnych lampach w postaci diod LED i długości 4,46 metrów będzie skrywał pod maską 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik spalinowy o pojemności dwóch litrów. Jednostka generująca "maksimum mocy i momentu obrotowego" będzie wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa, system Start/Stop i połączona z ręczną skrzynią o sześciu przełożeniach.

Opel GTC Paris

Koncepcyjny GTC Paris będzie mógł pochwalić się również specjalnie opracowanym podwoziem z układem drążków Watta na tylnej osi, adaptacyjnym zawieszeniem FlexRide oraz mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Pojazd zostanie pokazany już 30 września podczas dni prasowych poprzedzający salon samochodowy w Paryżu, który stanie otworem przed zwiedzającymi 2 października.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje