Aktualności
06.09.2010

SSC Ultimate Aero II Projekt 280

Shelby Super Cars, do niedawna producent najszybszego, cywilnego samochodu świata, stoi na progu nowego rozdziału w swojej historii. Firma, która przez wielu postrzegana była jako niezbyt poważny producent kit-caru kopiującego Diablo, jest gotowa do prezentacji zupełnie nowego modelu, który zamknie usta wszystkim niedowiarkom.

Projekt zupełnie nowego Ultimate Aero, który pierwotnie miał pojawić się jeszcze w sierpniu, zostanie ujawniony oficjalnie już w tym tygodniu. Internet jednak po raz kolejny okazał się szybszy i dzięki serwisowi jalopnik.com i przeciekowi z najnowszego numeru Top Gear, który ukaże się 8 września, już teraz mamy pierwszy wgląd w linie auta. Pojazd jako model w skali 1:1 zaprezentowano wybranym osobom w miniony weekend.

SSC Ultimate Aero II

Nadwozie drugiej generacji Ultimate Aero zaprojektował Jason Castriota, którego znamy między innymi z Bertone Mantide, Ferrari P4/5 oraz Maserati Birdcage, a który znalazł ostatnio zatrudnienie w Saabie. Szczegóły techniczne nowej maszyny pozostają póki co tajemnicą (stare UA przekraczało 1300 KM), a pierwsze prototypy mają wyjechać na ulice w połowie przyszłego roku. Planowana prędkość maksymalna: 450 km/h (280 mil na godzinę)!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje