Aktualności
02.09.2010

Donto P1 Argentyński fircyk

Argentyna przymierza się do wypuszczenia pojazdu pokroju Ariel Atoma i KTM X-Bowa, który umilałaby żywot wszystkim amatorom weekendowych wypadów na tory wyścigowe. Właśnie takiego zadania podjęło się jeszcze nikomu nie znane Donto Motor Company, w którym praca wre już od kilkunastu miesięcy.

Pierwszym dziełem marki Donto ma być niewielki, dwuosobowy roadster o oznaczeniu P1, nad którym prace trwają od przeszło osiemnastu miesięcy. Firma może pochwalić się już pełnym, zatwierdzonym przez FIA, podwoziem (za tą część auta odpowiada Hector Perez, znany z kilkuset podwozi dla samochodów wyścigowych) i rozpoczęciem budowy pierwszego, kompletnego egzemplarza. Nadwozie dla P1 nakreślił Lucas Lopez.

Donto P1

Docelowo P1 miałby na wadze nie przekraczać 700 kilogramów, a w prototypach miałby zostać zastosowany 1,8-litrowy, turbodoładowany silnik Volkswagena o mocy co najmniej 180 KM. Głównym rynkiem zbytu dla samochodu miałaby być Europa, a jego cena miałaby sięgać około 55 tysięcy dolarów (obecnie 175 tysięcy PLN).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje