Aktualności
30.08.2010

Morgan EvaGT Nowy początek

Nową erę w historii angielskiego Morgan Motor Company można uznać za rozpoczętą. Firma, która była znana przede wszystkim z roadsterów i coupe w stylu retro, z których niektóre mają już po 50 lat, pokazała na tegorocznym konkursie elegancji w Pebble Beach model zrywający z jej tradycją.

Nowa machina to coupe EvaGT - zamaszysty grand tourer mający pomieścić więcej, niż tylko kierowcę i pasażera, czerpiący na pierwszy rzut oka inspiracje z klasycznych modeli... Bugatti. Ku temu ostatniemu skłania przede wszystkim kształt grilla, wycięty bez większych zmian z maszyn z Molsheim.

Morgan EvaGT

EvaGT korzysta ze zmodyfikowanego, aluminiowego podwozia wzorowanego na modelu Aero SuperSports oraz zupełnie nowego, aluminiowego nadwozia produkowanego z wykorzystaniem technologii lotniczych. Pojazd ma ważyć około 1250 kilogramów, a źródłem jego mocy będzie podwójnie doładowana, rzędowa szóstka produkcji BMW. Moc: 310 KM, moment obrotowy: 400 Nm. Przewidywane osiągi: 4,5 sekundy do 100 km/h i maksymalnie 273 km/h.

Morgan EvaGT

Producent zbiera już zamówienia, z którymi wiąże się wpłacenie zaliczki w wysokości 5 tysięcy funtów. Produkcja pierwszych 100 egzemplarzy ma ruszyć w połowie 2012 roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje