Aktualności
02.08.2010

HMC Hidalgo Echo w eterze

Kolejna młoda firma próbuje swojego szczęścia na rynku luksusowych pojazdów sportowych, które bazowałyby na sprawdzonych rozwiązaniach, ale oferowały zupełnie nowe nadwozia i wnętrza. To niejakie Helvetic Motor Company, które zmienia Mercedes-Benza SLK 55 AMG w retro coupe Hidalgo.

Zakład mający swoje korzenie w Szwajcarii i Niemczech i czerpiący doświadczenia nawet z Formuły 1 inspirował się w swojej pracy takimi legendami, jak Bugatti Type 57 SC Antlantic, czy nadwoziami Figoni & Falashi, budowanymi na potrzeby marki Talbot-Lago. Ich Hidalgo miałby przypominać właśnie tamte czasy - lata trzydzieste XX wieku.

HMC Hidalgo

Pojazd ważący 1460 kilogramów i mierzący 4,71 metra długości (zwiększono rozstaw osi) korzystałby z 5,5-litrowego V8 o mocy 360 KM i momencie 510 Nm, połączonego z automatyczną skrzynią biegów o siedmiu przełożeniach. Auto miałoby rozpędzać się do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy.

HMC Hidalgo

Cena Hidalgo nie wliczając podatków miałaby sięgać 428 tysięcy franków szwajcarskich, co odpowiada aktualnie ponad 1,25 milionowi złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem roczna produkcja powinna sięgać 5-6 sztuk.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje