Aktualności
24.07.2010

Lola B11/40 Mocny grunt

Brytyjska Lola, jeden z najstarszych i największych producentów samochodów wyścigowych na świecie, jako pierwszy ujawnił projekt klienckiego pojazdu, który będzie ścigał się według nowych reguł w roku 2011. Maszyna zbudowana zgodnie z wytycznymi ACO, rządzącego 24-godzinnym maratonem Le Mans i serią LMS, pojawi się w klasie prototypów LMP2.

Nowy, odkryty ścigacz firmy, oznaczony jako B11/40, adresowany jest do prywatnych kierowców i zespołów, którzy otrzymają również dostęp do szerokiego zaplecza technicznego (m.in. części zamienne, platformy testowe, tunel aerodynamiczny oraz usługi inżynierów Loli).

Lola B11/40

Model B11/40 będzie tradycyjnie oferowany jako kompletne podwozie z zupełnie nowym, karbonowym nadwoziem (z tylnym panelem umożliwiającym szybką wymianę) oraz skrzynią biegów produkcji Loli. Klienci będą mieli do wyboru kilka silników: 2-litrowe turbo Forda, V6 turbo od HPD (Honda Performance Development) oraz jednostki V8 marek BMW, Jaguar, Judd, Nissan lub Toyota. Za dodatkową opłatą i w miarę możliwości technicznych można skorzystać również z silników wskazanych przez siebie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje