Aktualności
22.07.2010

BMW 3.0 CSi Premiera w BMW Welt

BMW Classic Center świętuje odnowienie pierwszego samochodzu od czasu uruchomienia zupełnie nowego warsztatu BMW Classic Customer Workshop. Starannie odrestaurowaną maszynę oddano w ręce właściciela w gmachu BMW Welt, w którym, jak zapewnia sam producent, można przeżyć wszystkimi zmysłami cały świat BMW.

Szczęśliwą maszyną jest blisko 200-konne BMW 3.0 CSi z 1972 roku, które powróciło uroczyście do właściciela w dniu 7 lipca. Przekazanie klasyka, który jest pradziadem dzisiejszej serii 6, było pierwszym tego typu wydarzeniem w murach BMW Welt. Podobnie przekazywane mają być kolejne dzieła specjalistów z BMW Classic Center.

BMW 3.0 CSi

Wielomiesięczny proces przywracania wiekowego coupe do stanu nowości pochłonął kilka miesięcy, które poświęcono między innymi na przeczesywanie archiwów koncernu w poszukiwaniu dokumentacji technicznej auta. To ostatnie przydało się szczególnie po wyrażeniu przez klienta życzenia zastąpienia ręcznej skrzyni biegów automatem. Coś podobnego w 3.0 CSi można było spotkać jedynie w... dwóch egzemplarzach prototypowych.

BMW 3.0 CSi

Ostatecznie blisko 40-letnie 3.0 CSi skończyło z 4-stopniowym automatem zaadoptowanym z modelu 2.8 CS i w kondycji A1 (potocznie "pierwsza klasa"). Ile funduszy pochłonął cały proces odrestaurowania auta? Nie zdradza tego ani BMW ani uśmiech właściciela.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje