Aktualności
19.07.2010

G-Power X6 Typhoon RS Ultimate V10 Najszybszy SUV świata

Mieliśmy już najszybszy samochód świata, najszybszą limuzynę, kombi, najszybszy kabriolet, a nawet kosiarkę do trawy. G-Power, producent najszybszej limuzyny świata, uznało właśnie, iż najwyższa pora dołączyć do tego grona również SUV'a. Tak oto powstało X6 Typhoon... RS... Ultimate V10. Ufff, jak gorąco!

Tak skomplikowanie oznaczona maszyna bazuje na najszybszym BMW X6, czyli 555-konnym X6 M, które już samo w sobie jest najmocniejszym samochodem oferowanym w zwykłej sprzedaży w historii marki. Całkiem niezły punkt wyjścia, ale nie dla G-Power. Po seryjnym, podwójnie doładowanym V8 nie pozostał ślad, a jego miejsce zajęło V10, pracujące normalnie w maszynach serii M5 i M6.

G-Power X6 Typhoon RS Ultimate V10

Pojemność silnika zwiększono z 5 do 5,5 litrów, zainstalowano dwie sprężarki, nowe intercoolery, wał korbowy, korbowody, tłoki, przeprogramowano ECU i połączono z nowym układem wydechowym. Efekt: równe 900 KM i 870 Nm! Jednocześnie zrezygnowano z seryjnego napędu na wszystkie koła fabrycznej skrzyni biegów. Teraz napędzane są tylko koła z tyłu, a moc przekazywana jest przez ręczną skrzynię o sześciu przełożeniach. W rezultacie auto schudło aż o 150 kilogramów.

G-Power X6 Typhoon RS Ultimate V10

X6 Typhoon RS Ultimate V10 uzbrojone w krzykliwy body kit, nowe elementy zawieszenia i układu hamulcowego, nowe, karbonowe fotele i kierownicę oraz 23-calowe obręcze Silverstone RS jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 4,2 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną co najmniej 330 km/h (prędkościomierz wyskalowano do 400). Powstanie tylko 5 sztuk, każda w cenie aż 675 tysięcy euro (obecnie 2,75 miliona PLN).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje