Aktualności
11.07.2010

Audi One Nagroda za osiągnięcia

Już dzisiaj wieczorem poznamy nowego mistrza świata w piłce nożnej, a w ręce zwycięskiej drużyny trafi złota statuetka przekazywana triumfatorom mundialu od 1974 roku. Jaki to ma związek z samochodami, pomijając garaże członków reprezentacji Hiszpanii i Holandii? Otóż ktoś wpadł na pomysł, aby podobnym celom służył samochód właśnie!

Tym kimś był Jason Battersby, absolwent kursu wzornictwa przemysłowego na Instytucie Wzornictwa w Umei położonej w północnej Szwecji. Battersby w ramach pracy dyplomowej pod okiem przedstawicieli koncernu Audi przygotował koncept o nazwie One.

Audi One

Jak wyjaśnia sam twórca swoją nieprzeciętną wizję, przeniesioną w nasze trzy wymiary jedynie jako model w skali, zaprojektował jako nagrodę dla bohaterów kulturowych. Na równoległym torze miałaby znaleźć się ponadczasowość i sportowy charakter, odzwierciedlające ducha marki.

Audi One

Battersby w swych fantazjach osadza Audi One w Pucharze Stanley'a amerykańskiej ligi hokejowej NHL (National Hockey League). Samochód miałby co roku wędrować do zwycięskiej drużyny, której członkowie mogliby zaznaczyć swoją obecność w jego strukturach.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje