Aktualności
09.07.2010

Shelby Super Cars Wyścig zbrojeń

Shelby Super Cars gratuluje Bugatti nowego rekordu i... zapowiada rychłą ripostę. Amerykanie od września 2007 roku mogli cieszyć się tytułem najszybszego, seryjnie produkowanego auta świata, który 26 czerwca odebrał im Super Sport. Nowy sposób na Veyrona mamy poznać przed końcem lata.

SSC jest pewne swego i zapowiada wraz z nowym modelem "dominację na wszystkich frontach". Szczegóły techniczne pojazdu pozostają tajemnicą, a za jego wygląd odpowiada sam Jason Castriota. Amerykanin podarował nam ostatnio Bertone Mantide, a w przeszłości pracował między innymi przy Ferrari P4/5, Maserati Birdcage czy Maserati GranTurismo. Miesiąc temu Castriota otrzymał posadę dyrektora stylistycznego w Saabie.

SSC Ultimate Aero

Aktualna generacja SSC Ultimate Aero, wyposażona w takie ficzery, jak felgi z włókien węglowych czy światła dzienne w technologii LED, zadebiutowała w grudniu 2008 roku. Maszynę napędza podwójnie doładowane V8 o mocy 1305 KM i momencie 1500 Nm, które w teorii ma pozwalać na rozpędzenie się do prawie 440 km/h. Veyron Super Sport i jego poczwórnie doładowane W16 produkują 1200 KM i 1500 Nm. Bugatti rozpędził się podczas oficjalnej próby bicia rekordu prędkości do 434 km/h!

SSC Ultimate Aero

Jerod Shelby zapewnia, iż jego firma robi wszystko, aby nowy projekt ujżał światło dzienne jeszcze przed końcem lata. W planach zakładu na najbliższą przyszłość pozostaje w dalszym ciągu również Ultimate Aero o napędzie elektrycznym.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje