Aktualności
08.07.2010

Tesla Roadster 2.5 Lepsze jutro

Tesla Motors po zawirowaniach finansowych, poszukiwaniach nowych partnerów i zmianach personalnych wychodzi na kolejną prostą. Zapowiedzią lepszego jutra jest odświeżony Roadster, który zyskuje na wyglądzie, wyposażeniu i możliwościach. Nową serię, która na rynku USA pojawi się jako model rocznikowy 2011, oznaczono numerem 2.5.

W nowym Roadsterze znajdziemy przeprojektowaną przednią część nadwozia, nowy dyfuzor, felgi, fotele, opcjonalny wyświetlacz dotykowy w rozmiarze siedmiu cali, jeszcze bardziej wyciszoną kabinę oraz jednostkę sterującą rozdziałem mocy zoptymalizowaną pod kątem wydajniejszej pracy w wyższych temperaturach.

Tesla Roadster 2.5

Większość modyfikacji przeprowadzono według uwag prosto od użytkowników starszych generacji. Do dnia dzisiejszego grupa ta przekroczyła 1200 osób w co najmniej 23 krajach, które przejechały elektrycznym Roadsterem łącznie ponad osiem milionów kilometrów.

Tesla Roadster 2.5

Układ napędowy Tesli Roadster 2.5 produkuje 293 KM oraz 370 Nm, co pozwala rozpędzić się do 100 km/h w cztery sekundy i rozwinąć prędkość 200 km/h. Na jednym ładowaniu, które po podłączeniu poprzez Tesla Home Connector (240 V, 70 A) trwa 3,5 godziny, możemy przejechać do 395 km. Odnowiony model zadebiutuje wraz z otwarciem nowych salonów marki w Kopenhadze i Newport Beach w Kalifornii. Zamówienia można już składać. Auto nie wliczając watu wyceniono na 84 tysiące euro, co odpowiada aktualnie 350 tysiącom PLN.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje