Aktualności
07.07.2010

Aston Martin V8 Vantage N420 Inspirowany motosportem

Aston Martin po raz kolejny uświęca swe dokonania na północnej pętli Nuerburgringu i po raz kolejny wykorzystuje do tego celu model V8 Vantage. Trzy lata temu na mocy takich właśnie postanowień otrzymaliśmy limitowaną edycję N400, a w tym roku dostajemy równie wygłaskany wariant N420.

Aston Martin ostatnie triumfy na Nordschleife dopisał do swej listy przed kilkoma dniami w ramach czwartej eliminacji mistrzostw VLN (Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nuerburgring). W zawodach z położonego nad torem fabrycznego centrum testowego wystartował V12 Vantage, który wygrał w klasie SP8. 4-godzinny wyścig zakończył się również wygraną prywatnego V8 Vantage w klasie SP10, który rządził w swoim gronie także podczas czerwcowego ADAC Zurich 24h-Rennen. N420 stara się wyciągnąć w tych doświadczeń to, co najlepsze.

Aston Martin V8 Vantage N420

Najważniejsze cechy nowego modelu, odróżniające go od standardowego V8 Vantage, to sportowy pakiet zawieszenia i wzmocnienia konstrukcji jako standard, oszczędność 27 kilogramów dzięki zastosowaniu włókien węglowych (nowe panele nadwozia, fotele), 10-ramienne felgi oraz lakierowanie z palety "Race Collection".

Aston Martin V8 Vantage N420

Producent uznał, iż nie ma potrzeby zmieniać czegokolwiek pod maską. Dlatego też w tym miejscu zastaniemy znajome, 4,7-litrowe V8 o mocy 426 KM i momencie 470 Nm, pozwalające na rozpędzenie się do 290 km/h. Produkcja N420 rusza już w tym miesiącu, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w sierpniu. Cena każdego z nich to 97 tysięcy funtów (obecnie 480 tysięcy PLN).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje