Aktualności
02.07.2010

Pagani Zonda R Beam me up, Scotty

Jeszcze nie tak dawno mogło się wydawać, iż na Nordschleife szybko nie stanie opona samochodu mogącego obalić ostatnie rekordy legendarnego toru. Jak się jednak w ostatnich dniach okazało były to tylko złudzenia. Rozwiał je ryk karbonowej Zondy R, przed którym wymięka Radical SR8 LM i klęka nawet Ferrari 599XX.

Za kierownicą włoskiej maszynki do teleportacji zasiadł zaprawiony w boju Marc Basseng, który Nordschleife zna na pamięć i któremu także Zonda nie jest obca. To właśnie on brał udział blisko dwa lata temu w testach magazynu "Evo", w których przetrzebiono między innymi Maserati MC12, Ferrari Enzo oraz Zondę F Clubsport. Dzieło Horacio Pagani'ego zanotowało wynik 7 minut i 24,7 sekund. Zonda R jest grubo przeszło pół minuty szybsza!

Pagani Zonda R

Za pierwszym podejściem 750-konna Zonda R poprawiła kwietniowy wynik 730-konnego Ferrari 599XX o blisko sekundę. Wynik z Maranello, sięgający 6 minut i 58,16 sekund został ostatecznie starty podczas drugiego podejścia w minioną środę. Czas modelu Pagani to zaledwie 6 minut i 47,5 sekund! W tyle o pół sekundy pozostaje też Radical SR8 LM, który od kilku miesięcy mógł chwalić się, iż żaden inny producent nie wypuścił niczego szybszego.

Pagani Zonda R

To nie koniec tej historii. Basseng po udanym przejeździe przyznał, iż Zondę R stać jeszcze na więcej. Niemiec miał wspominać coś o... urwaniu kolejnych ośmiu sekund!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje