Aktualności
21.06.2010

Senner S5 Sportback Grand Prix Bezsenne noce

Senner Tuning, trudniące się modyfikacjami wszystkiego od Alfy Romeo, poprzez Lamborghini i Porsche, aż do Volkswagena, przygotowano kolejny już pakiet dla Audi serii S5. Tym razem nie chodzi jednak ani o coupe ani kabriolet - pod nóż wpadło największe w tej rodzinie S5 Sportback.

Pełnowymiarowe S5 Sportback dzieli jednostkę napędową z otwartym S5. Oznacza to, iż pod maską nie zastaniemy 4,2-litrowego V8 (S5 Coupe i RS5), ale 3-litrowe V6. Jednostka dzięki sprężarce rozwija 333 konie mechaniczne i 440 Nm.

Senner S5 Sportback Grand Prix

W przypadku pakietu od Senner Tuning, który otrzymał dumne Grand Prix w tytule, silnik rozwija moc 375 koni mechanicznych i moment obrotowy 495 Nm. Przyrost parametrów uzyskano dzięki modyfikacji elektronicznego modułu sterującego pracą silnika, nowym filtrom powietrza oraz zmodyfikowanemu układowi wydechowemu.

Senner S5 Sportback Grand Prix

Do kompletu tuner proponuje nowe, dwuczęściowe felgi w rozmiarze 20 cali z ogumieniem formatu 245/30 na przedniej osi oraz 295/25 na tylnej. Zestaw uzupełniają nowe sprężyny zawieszenia, które obniżono o 40 milimetrów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje