Aktualności
20.06.2010

Acura 2A 2025EX Życie pozaziemskie

W rozegranym tydzień temu maratonie Le Mans w klasyfikacji generalnej triumfowały trzy zespoły Audi. W grupie prototypów LMP2 najszybsza była maszyna produkcji Honda Performance Development, ARX.01. Dziś, dzięki mocy obliczeniowej komputerów, możemy sobie wyobrazić jak podobny scenariusz mógłby wyglądać za jakieś 15 lat.

Jego głównym bohaterem mogłaby być kosmiczna Acura 2A 2025EX, którą wyśnił sobie niejaki Joao Paulo Melo. 25-letni Brazylijczyk ma za sobą edukację na uczelni w Sao Paulo z dyplomem z wzornictwa przemysłowego i kilka kursów modelowania, a aktualnie pracuje w brazylijskim oddziale Fiata.

Acura 2A 2025EX

Jego wyścigowa Acura o przerażających kształtach to pomysł na bolid, który mógłby zagościć w Le Mans w okolicach roku 2025. Kształty nadwozia modelu były inspirowane liniami klasycznego Chaparrala 2A, który startował w wyścigach w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych.

Acura 2A 2025EX

Wyścigowa Acura przyszłości miałaby być napędzana silnikiem spalinowym z wirującym tłokiem, na którego pokarm składałaby się bliżej niezidentyfikowana mieszanka pochodzenia organicznego. Sądząc po kształtach paszczy konceptu odstawiamy, iż byłoby to wszystko to, co wbiegnie w nieodpowiedniej chwili prosto pod koła pojazdu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje