Aktualności
12.06.2010

Morgan EvaGT Nowa Era

Brytyjskie Morgan Motor Company, znane z produkcji przez przeszło 50 lat tego samego, stale udoskonalanego modelu, szykuje się do otwarcia zupełnie nowego rozdziału w swojej historii i wejścia w XXI wiek pewnym krokiem. Już dwa dwa miesiące firma zaprezentuje swoje najnowsze dzieło - zupełnie nowe coupe EvaGT.

Nowy koncept Morgana czerpie inspiracje ze sportowych limuzyn lat pięćdziesiątych XX wieku i jako ich daleki prawnuk miałby mieścić czterech członków młodych rodziny ze sportowym zacięciem. Z technologicznego punktu widzenia będzie to największa rewolucja w historii firmy.

Morgan Aero SuperSports

The EvaGT będzie korzystać z aluminiowego, spajanego podwozia wzorowanego na modelu Aero SuperSports (powyżej i poniżej) oraz zupełnie nowego, aluminiowego nadwozia produkowane z wykorzystaniem technologii lotniczych. Pojazd miałby ważyć około 1250 kilogramów.

Morgan Aero SuperSports

Do napędu według wstępnych specyfikacji ma posłużyć 6-cylindrowy motor twin turbo od BMW, rozwijający 310 KM i 400 Nm. Rolę pośrednika w przenoszeniu napędu na tylną oś będą spełniać 6-biegowe skrzynie, automatyczna lub manualna. Spring do 100 km/h na pochłaniać 4,5 sekundy, prędkość maksymalna sięgać 273 km/h, a średnie zużycie paliwa ledwo przekraczać 7 l/100km.

Morgan EvaGT

Coupe EvaGT, promowane póki co jednym szkicem (powyżej) zadebiutuje 15 sierpnia na 60 konkursie elegancji w Pebble Beach. Wtedy też producent będzie zbierał pierwsze nazwiska na listę chętnych, wraz z zaliczką w wysokości 5 tysięcy funtów. Pierwsze 100 egzemplarzy z limitowanej serii ma zacząć wyjeżdżać z zakładów Morgana w połowie 2012 roku. EvaGT będzie pierwszym modelem urzeczywistniającym nowe zobowiązanie firmy - wypuszczanie nowego modelu co dwa lata. W planach jest już sportowe auto o napędzie elektrycznym oraz maszyna do weekendowych szaleństw.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje