Aktualności
09.06.2010

Panoz Abruzzi W duchu Le Mans

Zapowiadany od kilkunastu tygodni zupełnie nowy model marki Panoz staje się faktem. Amerykańska firma znana z produkcji szosowych i wyścigowych aut nie grzeszących urodą, której braki nadrabiają osiągami, zaprezentowała właśnie swoje nowe dzieło szerszej publiczności. Okazją ku temu były pierwsze rozgrzewki przed maratonem w Le Mans.

Najnowszy produkt działającego od 1989 roku Panoz Auto Development Company to coupe Abruzzi, noszące dumny przydomek "Spirit of Le Mans" - "Duch Le Mans". Maszyna zaprezentowana na Circuit de La Sarthe napędzana jest bliżej nieokreślonym, umieszczonym z przodu silnikiem o mocy przeszło 600 KM i momencie obrotowym co najmniej 800 Nm. Producent nie zdradza jeszcze osiągów, ale będzie to najszybszy model w historii Panoza i szybszy niż większość konkurencji.

Panoz Abruzzi

W ciągu trzech najbliższych lat ma powstać jedynie 81 sztuk auta, które będą przeznaczone tylko na rynek europejski. Każda będzie odpowiadała jednemu, 24-godzinnemu wyścigowi w Le Mans (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w roku 2013 będziemy świadkami jego 81 edycji). W tym roku francuski klasyk odbędzie się po raz 78 i to już w ten weekend.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje