Aktualności
30.05.2010

Lamborghini Cnossus Zagadka przyszłości

Muły testowe następcy Murcielago z nadwoziami złożonymi z tego, co było pod ręką przechodzą od kilku miesięcy intensywne testy i według niektórych prognoz auto miałoby zadebiutować już jesienią w Paryżu. Jak miałoby wyglądać? Lambo póki co milczy. Za to studenci designu mają już kilka pomysłów - oto jeden z nich.

Lamborghini Cnossus, bo o nim mowa, to dzieło Viktora Filipchenko z Białorusi i Nelson Simoes z Portugalii. Obaj panowie to absolwenci corocznego kursu projektowania samochodów w działającej od 1954 roku Scuola Politecnica di Design (SPD) w Mediolanie, którego motywem przewodnim było Lambo przyszłości.

Lamborghini Cnossus

Przed projektem końcowym, zaprezentowanym jako model w skali 1:4, stanął sam Walter de'Silva, szef działu stylistycznego grupy Volkswagena, Wolfgang Egger, szef działu stylistycznego grupy Audi oraz Filippo Perini, szef działu stylistycznego Lamborghini.

Lamborghini Cnossus

Cnossus to jedna z dwóch propozycji, jakie studenci mieli do zaprojektowania w ciągu dwóch semestrów. Maszyny miały bazować na Gallardo lub Murcielago, mieścić jedną lub dwie osoby, posiadać silnik umieszczony centralnie lub z tyłu i odnajdywać się w okolicach roku 2020. Cnossus nie powinien mieć z tym problemów - futurystyczna maszyna to typowe supercoupe z miejscem dla dwojga i silnikiem za ich plecami o nadwoziu nakreślonym ostrymi liniami. Projekt nagrodzono jednym z wyróżnień.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje