Aktualności
25.05.2010

G-Power M3 GT2 S i Tornado CS

G-Power, jeden z największych tunerów modeli BMW i producent najszybszych modeli marki, przygotował podwójny zestaw gratulacyjny z okazji wygranej Bawarczyków w 24-godzinnym wyścigu na Nordschleife. Dwie nowe maszyny przedstawiono w miniony weekend, przepełniony eliminacjami kilku serii wyścigowych.

Pierwsza z pieśni pochwalnych to M3 GT2 S, czyli odpowiednik Porsche 911 GT3 RS, zbudowany w oddziale G-Power Motorsport Division powołanym do życia z początkiem tego roku, który wzorowano na fabrycznym, wyścigowym M3 GT2. Druga to M3 Tornado CS, czyli jego ugrzeczniony brat z prawem do poruszania się po drogach publicznych.

G-Power M3

Oba samochody opierają się na systemie SK II CS, w którego skład wchodzi potężny kompresor ASA T1-522. Modyfikacja w połączeniu z nową elektroniką nowym układem wydechowym oraz systemami dolotu powietrza i doprowadzania paliwa pozwala na rozwinięcie mocy około 600 KM i momentu obrotowego 580 Nm.

G-Power M3

Oba modele w stosunku do fabrycznego GT2 mogą pochwalić się również spadkiem masy, który uzyskano między innymi dzięki nowym felgom, karbonowym panelom nadwozia, zmodyfikowanym elementom zawieszenia oraz nowym fotelom. Suche M3 GT2 S zamyka skale na niespełna 1500 kilogramach.

G-Power M3

Wyścigowe GT2 S rozwija 100 km/h już w 4,1 sekundy, a cywilne Tornado w 4,3 sekundy, potrzebując 11,8 sekund na rozpędzenie się do 200 km/h. W połączeniu z ręczną przekładnią o 6 biegach coupe mogą rozpędzić się do 320 km/h, 7-stopniowa DCT gwarantuje przeszło 330 km/h.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje