Aktualności
23.05.2010

Audi A9 Sztuka przetrwania

Pojawienie się w ofercie Audi 4-drzwiowej limuzyny o profilu coupe pod postacią A5 Sportback rozbudziło apetyty na coś jeszcze bardziej zamaszystego i zachwycającego zarówno w formie jak i treści. I oto jest, ale tylko wirtualnie. To futurystyczne Audi A9, żyjące jedynie na ekranie komputera.

Wizja sportowej A9 to dzieło niejakiego Daniela Garcii. Projekt Hiszpana to sportowa limuzyna, która miałaby w niedalekiej przyszłości konkurować z pojazdami pokroju Porsche Panamery i Aston Martina Rapide. Auto zbudowano jedynie jako model w skali 1:5.

Audi A9

A9 nie brakuje cech charakterystycznych Audi, wśród których pierwszeństwo należy przyznać szerokiemu wykorzystaniu diod elektroluminescencyjnych. Świecącymi elementami wypełniono nawet ramiona felg.

Audi A9

Co pod maską? Garcia sugeruje hybrydę i/lub silniki elektryczne przy każdym z kół, ale większą uwagę zwraca na techniczne nowości - większa część nadwozia miałaby być pokryta specjalnym materiałem, który dzięki zdobyczom nanotechnologii miałby zmieniać kolor i przezroczystość, a także mieć właściwości... samonaprawcze.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje