Aktualności
08.05.2010

Sbarro Essenza Eliksir młodości

Szkoła designu założona przeszło 20 lat temu we francuskim Etupes przez Franco Sbarro to jedno z miejsc, w którym mogą wykazać się młode talenty nie tylko w zakresie projektowania, ale i budowania samochodów. Jeden z najnowszych produktów szkoły to coupe Essenza.

L'ecole Espera Sbarro połączona z Politechniką Belfort-Montbeliard ma już na koncie kilka ukończonych projektów, między innymi wyścigowy koncept GT4 (masa tylko 650 kg, silnik z motocykla Suzuki Bandit 1200) i Impact oraz zeszłoroczne, rekreacyjne Gecko. Essenza to pierwsza próba zbudowania przez uczniów szkoły samochodu, który czułby się równie dobrze na zwykłych drogach.

Sbarro Essenza

Napęczniała Essenza napędzana jest 2,5-litrowym silnikiem od BMW Z4, a masa całego samochodu ledwo przekracza 850 kilogramów. 4-cylindrowa jednostka napędowa rozwija moc 204 KM. Cały projekt jest ukoronowaniem 15 tysięcy godzin poświęconych na projektowanie, budowę auta i jednoczesną naukę.

Sbarro Essenza

Essenza jest w pełni sprawnym prototypem, a swoją pierwszą jazdę model odbył tuż przed swoją premierą, która miała miejsce w marcu na 80 salonie samochodowym w Genewie. Napęd z silnika BMW przekazywany jest na tylną oś poprzez ręczną skrzynię biegów o pięciu przełożeniach.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje