Aktualności
16.04.2010

Delahaye Bella Figura Bugnotti Szlachetne inspiracje

Zbliżający się wielkimi krokami konkurs elegancji w Pebble Beach będzie znakomitą okazją do zaprezentowania nowych, niezwykłych koncepcji oraz wyjątkowych pojazdów pozornie zapomnianych przez historię. W gronie tym znajdzie się nowa limuzyna marki Delahaye.

Oryginalne Delahaye narodziło się we Francji jeszcze w XIX wieku, gdy Emile Delahaye, pracujący wcześniej w państwowym przedsiębiorstwie, zbudował w 1894 roku swój pierwszy samochód. Już kilka lat później zakład wstawił się sukcesami w wyścigach między miastami, a wielkie sukcesy na torach wyścigowych i zwykłych drogach święcono również okresie międzywojennym (w 1935 roku przejęto konkurencyjne Delage).

Delahaye Bella Figura Bugnotti

Po drugiej wojnie światowej w Delahaye Générale Française Automobile produkowano osobowe auta do roku 1954, kiedy to zmienił się właściciel (założyciel firmy zmarł jeszcze w 1905 roku). Przez kolejne dwa lata budowano jeszcze ciężarówki, po czym marka zniknęła z rynku.

Delahaye Bella Figura Bugnotti

Dziś marka żyje dzięki amerykańskiemu Delahaye USA, które skupia się na budowie wysokiej jakości replik inspirowanych oryginalnymi autami marki, balansujących przy granicach klasycznych hot rodów. Firma z francuskim Delahaye nie ma niestety nic wspólnego.

Delahaye Bella Figura Bugnotti

Do rzeczy: nowy projekt zakładu to koncepcyjne coupe Bella Figura Bugnotti, inspirowane legendarnym Bugatti Type 57S. Co ciekawe nadwozie pojazdu zostanie w całości zbudowane z włókien węglowych, które w większości w nie będą przykryte lakierem. Pojazd w całej okazałości (póki co powstał model w skali 1:4 oraz liczne komputerowe wizualizacje) zobaczymy już w połowie sierpnia na Pebble Beach Concours d'Elegance.

Delahaye Bella Figura Bugnotti

Firma zamierza rozpocząć produkcję modelu jeszcze w tym roku. Coupe z silnikami wskazanymi przez klienta będzie oferowane z aluminiowym nadwoziem za 450 tysięcy dolarów lub z nadwoziem z tworzyw sztucznych z karbonowym wykończeniem za 250 tysięcy dolarów. Maszyna ma być też oferowana jako zestaw złóż-to-sam, a w niedalekiej przyszłości mają pojawić się kolejne wersje nadwoziowe, między innymi kabriolet.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje