Aktualności
06.01.2010

Fenix V8 Supercar Ruch w interesie

Lee Noble, który wiosną 2008 roku opuścił zakład firmowany własnym nazwiskiem, pracuje już nad kolejnym supercoupe. Anglik ujawnił swoje plany prawie dwa miesiące temu, a już dziś możemy podziwiać pierwsze wizualizacje nowego auta.

Nowe przedsięwzięcie Anglika nosi dumną nazwę Fenix Automotive, a jego pierwszy, bezimienny póki co produkt zapowiada się jako bezpośredni konkurent najnowszego Noble M600. Supercoupe Fenixa ma być napędzane umieszczonym centralnie V8 z General Motors i produkowane przez Hi-Tech Automotive w Port Elizabeth w RPA (podobnie, jak Noble M12).

Fenix V8 Supercar

Pojazd w podstawowej wersji ma rozwijać jakieś 487 KM, a w najmocniejszej aż 647 KM. Ważąc tylko 1,2 tony auto miałoby rozpędzać się do 100 km/h w nie więcej niż 3,5 sekundy, do 160 km/h w niecałe 7 sekund i znacząco przekraczać prędkość 320 km/h. Noble zapewnia, iż maszyna powstaje od zera i nie ma nic wspólnego z jego poprzednimi dokonaniami.

Fenix V8 Supercar

Pierwszy, prototypowy egzemplarz jest właśnie budowany. Maszyna za miesiąc ma ruszyć ku intensywnym testom na terenie RPA, a do sprzedaży wejść w okolicach września. W podstawowej wersji auto ma kosztować tylko 75 tysięcy funtów (M600 wyceniono na 200k), łącznie ma powstać tylko 100 sztuk.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje