Aktualności
27.06.2008

Chevrolet Corvette ZR1 Nordschleife zdobyte!

Dziś rano Corvette ZR1, najszybszy i najmocniejszy samochód w historii General Motors zamknął nitkę północnej pętli niemieckiego Nurburgringu rekordowym czasem 7 minut, 26 sekund i 4 dziesiątych sekundy! To stawia dotychczasową czołówkę w postaci Pagani Zondy F Clubsport (7:27,82) i Nissana GT-R (7:29,03) w dość niezręcznej sytuacji...

Za kierownicą ZR1 zasiadł Jim Mero, inżynier rozwojowy General Motors. Auto było identyczne z seryjnym poza tym, że nie posiadało na dokładnie niektórego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, rozrywki i informacji. Wszystko pozostałe (nastawy zawieszenia, silnika, opony) było zgodne z serią. Pogoda sprzyjała próbie a jedynymi niedogodnościami były boczne wiatry na głównej prostej. Mero twierdzi, że w niektórych miejscach toru mógłby urwać jeszcze kilka cennych ułamków sekund. Zgodnie z panującymi normami mierzone okrążenie miało start lotny a uzyskany czas potwierdziła pokładowa elektronika oraz dwa stopery sterowane ręcznie.

Chevrolet Corvette ZR1

Kto następny? W kolejce czeka już Nissan GT-R V-Spec, coraz bliższa produkcji jest też zupełnie nowa Honda NSX a Porsche już testuje silniki przeznaczone dla nowych 911 pod kątem Nordschleife na specjalnym symulatorze odtwarzającym warunki panujące na torze bez konieczności użycia reszty samochodu. Walka trwa!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje