Audi R8 Spyder (2009)

Zaczęty przez Ecnelis, 11.08.2008, 16:24:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Wszystko wskazuje na to, że w okolicach marca przyszłego roku Audi powinno ujawnić zapowiadaną już od jakiegoś czasu, otwartą wersję swojego supercoupe R8. Na chwilę obecną jednak o samochodzie nie wiadomo właściwie nic, nawet tego, czy będzie rasowym roadsterem czy też tylko opcją z dachem typu targa. Mimo to graficy komputerowi nie próżnują i na germancarscene.com pojawiły się już dwie wizje auta:






Ecnelis

#1
No i mamy pierwsze spyshoty niezamaskowanego prototypu R8 Targa:





Największą ciekawostską są tutaj rury wydechowe oraz całkowicie zakamuflowany silnik (zasłonięta tylna szyba i jednocześnie osłona jednostki napędowej). Dlaczego? Otórz wydech odpowiada temu znanemu z prototypów z silnikiem V10.

Ecnelis

#2
Od jakiegoś już czasu otwarta, zamaskowana R-Ósemka daje się złapać w obiektywy aparatów i kamer. To ostatnie dokumentuje poniższy filmik:



Auto pojawi się prawopodobnie dopiero za rok na salonie we Frankfurcie.

Ecnelis

#3
Kryzys sprawił, że Audi zrezygnowało z R8 V12 TDI, ale Spider ocalał. Auto zarówno z V8 jak i V10 ma pojawić się już na początku przyszłego roku. A tymczasem wizja Auto Expressu:


Ecnelis

#4
R8 Spyder jeszcze raz na Nordschleife (via auto-motor-und-sport.de):





Jak podaje niemiecki AMS auto miałoby zadebiutować już jesienią na salonie we Frakfurcie, a obok niego mielibyśmy również zobaczyć koncepcyjne R8... o napędzie elektrycznym!

Ecnelis

#5
Audi R8 V10 Spider i Robert Downey Jr na planie "Iron Man II":




Ecnelis

#6
News: Audi R8 Spyder - Marzenie o wolności.



Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Ecnelis

#7
Na żywo z Frankfurtu:



Więcej zdjęć na:
https://www.autoblog.com/gallery/frankfurt-2009-audi-r8-spyder/

Ecnelis

#8
Video promocyjne:


Ecnelis

#9
Audi R8 Spyder dołączyło właśnie do naszej bazy danych. :D


jabok

#10
Jak juz kiedys pisalem na tym forum wersja Coupe nie podoba mi sie wogole. Do Spydera tez podochodzilem sceptycznie.Musze jednak przyznac ,ze jest o wiele ladniejszy od wersji zamknietej. Pomijajac paskundy przod reszta samochodu jest do zniesnia. Najbardziej podoba mi sie z profilu nie ma tej szpecacej listwy za drzwiami i mam wrazenie ze wlot powietrza jest przesuniety bardziej ku tylowi moze jest to tylko zludzenie ale wyglada to lepiej. Mam nadzieje,ze w Coupe przy okazji jakiegos liftingu rowniez zniknie ta listwa.

Ecnelis

#11
Wczoraj na aukcji mającej wspierać działalność Elton John Aids Foundation sprzedano dwie specjalnie przygotowane, chromowane sztuki R8. Oba auta poszły w sumie za 620 tysięcy funtów.