Dallara Stradale (2017)

Zaczęty przez Ecnelis, 13.08.2014, 19:01:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Jak donosi magazyn "Car" 77-letni Gian Paolo Dallara, który maczał palce w tak legendarnych pojazdach, jak Ferrari 250 GTO i Lamborghini Miura, zapowiada pierwsze, drogowe auto pod własnym nazwiskiem. Włoch ze swoją doświadczoną załogą celuje w sportowe auto wielkości Lotusa Exige i Alfy Romeo 4C o masie 850 kilogramów z miękkim, składanym dachem i bez pomocy elektronicznych i zbędnego wyposażenia, pomijając klimatyzację. Auto miałoby korzystać z fiatowskiego R4 o pojemności 2 litrów z turbodoładowaniem i mocy 300 KM. Planowany debiut: 2017. Produkcja: 100 sztuk po około 80 tysięcy euro.

https://www.carmagazine.co.uk/News/Search-Results/Industry-News/Dallara-branches-out-from-track-to-road-with-new-2017-sports-car-plan2/

DanielAquarius

#1
W końcu! Od kilku już lat się zastanawiam czemu Dallara nie pokazała chociaż konceptu drogowego samochodu pod własnym logiem i wreszcie będzie i to od razu w wersji produkcyjnej.

Ecnelis

#2
Pierwsze spyshoty!




Ecnelis

#3
Dallara, prawdopodobnie dla nowego modelu, zarejestrowała nazwę "Stradale" - po włosku "drogowy". AutoCar dodatkowo podaje, że auto miałoby być napędzane silnikiem Forda, jednostką EcoBoost o pojemności 2,3 litrów znaną z Mustanga.

https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/dallara-trademarks-stradale-name-ktm-x-bow-rivalling-road-car

Ecnelis

#4
Obrazki z urzędu znaków towarowych.




Ecnelis

#5
Dallara Stradale w dniu 80 urodzin Giampaolo Dallary oficjalnie oficjalna! W bazowej konfiguracji to barchetta bez dachu, drzwi i szyb z miejscem tylko dla kierowcy. Auto wązy 855 kilogramów i zasilane jest 2,3-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem i mocą co najmniej 400 KM.


AutoGEN

#6
News: Dallara Stradale - Próbka talentów.





Zapraszamy do komentowania i dzielenia się wrażeniami.

rafal345

#7
Wersja z zamkniętym dachem wygląda niesamowicie.
No i strasznie podobają mi się te zdjęcia studyjne w stylu lat 90tych, nie potrzeba dużo żeby osiągnąć fajny efekt. Wiedziałem, że z czymś mi się kojarzyły ;D

Ecnelis


Ecnelis


Ecnelis


AutoGEN


Ecnelis