Prasa motoryzacyjna

Zaczęty przez Ecnelis, 15.10.2007, 22:49:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Oto temat na dziele się wieściami na temat aktualnych wydań prasy motoryzacyjnej dostępnej na polskim rynku i polecania co ciekawszych wydań. :)

Dziś skuszony zawartością magazynu "KMh" (Mosler MT900 GTR, Maserati MC 12 Corsa podrasowany przez Edo) po raz pierwszy w mojej karierze dokonałem jego zakupu...

Po zapoznaniu się w pierwszej kolejności z najbardziej interesującymi mnie artykułami mogłem tylko dziękować intuicji, która kazała zacząć od tekstu poświęconego włoskiemu autu. Po lekturze artykułu o Moslerze odechciało się reszty - tyle w nim literówek, ortografów, błędów stylistycznych i tym podobnych niedopatrzeń, że szok. W paru tekstach z AutoGENa wziętych razem tylu się nie zjadzie ;). Jak takie coś mogło pójść do druku? W niektórych zdaniach to nawet trudno dopatrzeć się sensu...

Na szczęscie pozostałe teksty tego samego autora nie zostały równie bezwiednie puszczone płazem przez sito korekty i jest dużo lepiej. Niestety w całym magazynie drobnych błędów (głównie literówek) jest naprawdę sporo, co jest dla mnie bardzo przykrą niespodzianką przy piśmie takiego formatu i za taką cenę, które zdaje się mieć spore ambicje...  :o

Poza tym moją uwagę zwróciło "V12" z Alfą 8C Competizione na okładce, ale kapuszki już nie było ("KMh" za 13 złocisza i "V12" za 10 to sporawo)...

stanczyk

#1
bardzo fajne pisemka o performance cars

na tej stronie soro fajnych tekstow o cool  furach , barava dla autora :)

nie wiecie gdzie mozna znalesc ozywiona dyskujse  na temat classic i modern muscle cars  przymierzams ei doa artykulu na temat modern muscle

gg 3787531

tomek93

#2
Witam,
Jakie polecacie czasopisma o tematyce motoryzacyjnej?
Kupuje regularnie "Motor" i "Top Gear". Kiedyś kupowałem "Auto Świat", ale zauważyłem tam ostatnio zbytnie wychwalanie i poświęcanie się samochodom koncernu VW.
Ogólnie piszcie co czytacie :D. Najchętniej bym poczytał jakiś magazyn o klasykach(mam ze 2 numery GT Classics, ale nie mogę nigdzie dorwać tego czasopisma :(), ale nie pogardzę czymś innym :).

Ecnelis

#3
Witamy!  :)

W tematyce aut z najwyższej półki: "V12" (od kilku numerów współpraca z brytyjskim "Evo"), "KMH" - niestety oba czasopismy ukazują się bardzo nieregularnie, choć teoretycznie są miesięcznikami. Na dodatek gdy już się ukażą to trudno je znaleźć...





Cytat: tomek93 w 25.11.2010, 22:09:35Najchętniej bym poczytał jakiś magazyn o klasykach(mam ze 2 numery GT Classics, ale nie mogę nigdzie dorwać tego czasopisma :(), ale nie pogardzę czymś innym :).

GT Classik przestało istnieć dobre pięć lat temu. Od stycznia 2006 jego ekipa tworzy "ClassicAuto" - oczywiście tez polecam. Z jego zdobyciem nie ma raczej żadnych problemów i ukazuje się regularnie co miesiąc.



Jaki "Auto Świat" jest każdy widzi, a od kilku miesięcy drukują po polsku "Auto Świat SportsCars" - warte zobaczenia.


FORTE

#4
Siema wszystkim :D
odświeżę trochę wątek :)  polecicie jakiś magazyn typowo poświęcony luksusowym autom ? taki który warto kupić , że będzie dużo info , a nie same zdjęcia :P

legis

#5
Wiecie co, mam wrażenie, że przez ostatnie lata jakość artykułów w prasówce bardzo spadła. Tak jak np. w gazetach o żużlu. Po prostu wydaje mi się, zę niektórzy gimnazjaliści napisaliby bardziej interesujące artykuły. :/ Dlatego chciałbym się dowiedzieć, jakie artykuły (takie naprawdę rzetelne) ostatnio czytaliście?

kierowcazbombowca

#6
Cześć kochani,
jakie polecicie mi czasopisma o samochodach i motoryzacji?
Najlepiej takie, które będe mógł kupić stacjonarnie, np. w empiku