Propozycje samochodów

Zaczęty przez Ecnelis, 10.03.2007, 18:13:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

porhe

#15
Ja proponuję Mercedes-Benz W125.

Ecnelis

#16
Cała seria przedwojennym M-B, podobnie jak zamieszczone już Auto Union, jest w przygotowaniu, ale trooooochę to potrwa. :)

porhe

#17
Poczekamy :). A tak przy okazji, jaką pod nazwę miało Auto Union z zamkniętym nadwoziem.

Ecnelis

#18
W zasadzie Auto Uniony z zamkniętymi nadwoziami nie były w swoim czasie jakoś specjalnie oznaczane. Audi po prostu dodaje do nich określenie "streamliner" (angielski) bądź "stromlinie" "stromlinienwagen" (niemiecki) czyli "o opływowych kształtach". Auto Unionów z takim nadwoziem było kilka, głównie Type B i Type C i używano ich nie tylko do bicia rekordów, ale też zwykłych wyścigów, szczególnie na AVUS.

Auto Union Type B Streamliner
Auto Union Type C Streamliner

U MB z nazewnictwem było podobnie, z tym, że można u nich spotkać jeszcze "Record" i "Rennlimousine", a kolejne generacje auto GP oznaczano kolejnymi literami alfabetu (i tak na przykład W 25 doczekał się o ile dobrze pamiętam ewolucji E).

porhe

#19
O to mi chodziło dzięki.

TomWin

#20
może Lamborghini Kanto? (nie Canto jak wszedzie błędnie pisza) https://leocoppola.blogspot.com/2009/03/lamborghini-kanto-project-132-v12-57lts.html
https://f.hatena.ne.jp/mhana/20090825110332
lub Lamborghini/Italdesign Cala.
szkoda że przez Audi te projekty zostaly porzucone. moim znaniem Cala to jeden z najpiekniejszych samochodow obok Nazca'i

jabok

#21
Dzieki Olgierd za linkia o to mi wlasnie chodzilo

DanielAquarius

#22
Jako, że ostatnio zaczęły się pojawiać regularnie nowe samochody chciałbym przedstawić swoje propozycje na które czekam od długiego czasu:
- De Tomaso (aż dziw, że tej marki jeszcze tutaj nie ma:)) Pantera (w sumię Panterę można rozbić na wersje, bo kilka ich było, podobnie reszta), Mangusta, Vallelunga, Longchamp, P70, Guara, Deauville (limuzyna), Pampero, Montella.
-Iso wersje Grifo i Rivolty
Bizzarrini 5300 GT Strada, P 538
Ferrari 250 GT SWB Sperimentale
i na razie tyle, z czasem chętnie coś dorzucę jak mi przyjdzie do głowy;)


DanielAquarius

#24
Super, dziękuję za wzięcie pod uwagę moich propozycji:)
A ja mam już propozycje na kolejne marki:
Ghia
Vignale
Facel Vega
Talbot-Lago
Delahaye
Delage
Monteverdi
Fisker: Tramonto i Latigo CS

Na razie tyle mi przychodzi do głowy;)