Alfa Romeo TZ3 Corsa (2010)

Zaczęty przez Ecnelis, 08.04.2010, 23:21:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Zagato dołącza się do orszaku świętującego 100-lecie Alfy Romeo. Jeszcze w tym miesiącu na Villa D'Este Concorso d'Eleganza w Cernobbio (23-25 kwietnia) studio zaprezentuje koncepcyjny model TZ3 Corsa. Projekt ma ucieleśniać "funkcjonalną piękność" i... nic więcej nie wiadomo. Pozostaje czekać. Poniżej dla przypomnienia piękna Alfa Romeo TZ2 z 1965 roku:


Ecnelis

#1
Jest pierwszy teaser od Zagato!



News: Alfa Romeo TZ3 Corsa - Manewr bojowy.

Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Ecnelis

#2
Przód i tył (via autoblog.it):


Ecnelis

#3

TZ3 Corsa oficjalnie oficjalna. Masa własna 850 kilogramów, pod maską 420-konne V8 z możliwością ręcznej zmiany ustawień, 6-biegowa przekładnia sekwencyjna, karbonowy kadłub, aluminiowe nadwozie, do setki niespełna 3,5 sekundy, maksymalnie ponad 300 km/h.









Na żywo z Villa d'Este (via AutoBlog.nl):





Więcej zdjęć na: https://www.autoblog.nl/archive/2010/04/24/alfa-romeo-zagato-tz3-corsa-live-uit-italie

Feanor

#4
No no, zaszaleli...

Olgierd

#5
Piękne nawiązanie do tradycji, ale sam samochód jak dla mnie brzydki. Dużo bardziej podoba mi się Codatronca.

Ecnelis

#6
Jeszcze parę ujęć rzeczywistego auta (autoblog.com, ultimatecarpage.com, carscoop.blogspot.com, flickr.com):










Ecnelis

#7
Alfa Romeo TZ3 Corsa dołączyła właśnie do naszej bazy danych. :D


jabok

#8
Piekna ta nowa Alfa samochod czerpie pelnymi garsciami z historycznych modeli. Wlosi potrafia dbac o tradycje i to mi sie podoba. Z tego co przeczytalem ma dosc slaby silnik przydaloby sie z 200Km wiecej...chociaz z drugiej strony jej masa to tylko 850kg