Aktualności
16.03.2019

Lagonda All-Terrain Rejs międzyplanetarny

Rok temu oglądaliśmy koncept wielkiej, autonomicznej limuzyny o napędzie elektrycznym marki Lagonda. W tym roku firma w dalszym ciągu śni na jawie, tym razem z jeszcze większym rozmachem. Jej najnowszą produkcją jest inspirowany super jachtami koncept All-Terrain, zapowiedź pierwszego modelu, który ma trafić do produkcji seryjnej.

Koncern Aston Martin Lagonda przymierza się do reaktywacji marki Lagonda już od ponad dekady. Dziesięć lat temu pokazano bezimienny koncept luksusowego SUV'a, potem na niektóre rynki wprowadzono limitowaną limuzynę Taraf, a obecnie trwają prace nad reaktywacją Lagondy jako producenta luksusowych samochodów o napędzie elektrycznym, naszpikowanych najnowocześniejszymi technologiami, stylem i egzotycznymi materiałami oraz rozwiązaniami stylistycznymi. Potężny koncept All-Terrain, drugi projekt po zeszłorocznej limuzynie Vision, wpisuje się w taki opis idealnie.

Lagonda All-Terrain

All-Terrain imponuje proporcjami i przestrzenią w czteroosobowej kabinie, którą zawdzięcza między innymi elektrycznemu układowi napędowemu. Wsiadanie do środka ułatwiają nie tylko otwierane w przeciwnych kierunkach drzwi, ale również unoszone panele dachu nad drugim rzędem foteli. Kabinę wyścielają materiały naturalnego pochodzenia, jak kaszmir, a w konsolach środkowych między fotelami z przodu i z tyłu dzięki elektromagnesom lewitują okrągłe "klucze" do samochodu. Aston Martin Lagonda nie zdradza niestety żadnych szczegółów technicznych na temat modelu.

Lagonda All-Terrain

Lususowy SUV o napędzie elektrycznym ma być pierwszym, seryjnym modelem marki Lagonda nowej ery (jej historia sięga 1899 roku, kiedy to do życia powołał ją Wilbur Gunn; firmę połączono z Aston Martinem w roku 1947). Maszyna będzie produkowana od 2022 roku w zupełnie nowej fabryce w St Athan w Walii, która ma być centralą elektromobilności brytyjskiej firmy. Zanim jednak do tego dojdzie z nowej placówki wyjedzie DBX, pierwszy, seryjny SUV marki Aston Martin, którego prototypy testowane są obecnie w różnych zakątkach świata.

Skomentuj na forumUdostępnij