Aktualności
10.06.2011

Arrinera Prototyp pokazany

Polskie supercoupe pomysłu zespołu Arrinera Automotive, należącego do składu spółki Veno i wspieranego przez samego Lee Noble'a, jest już faktem. Pierwszy, prototypowy egzemplarz samochodu miał swoją premierę wczoraj po południu w zaciszu Klubu Polskiej Rady Biznesu przed Pałacem Sobańskich na warszawskich Alejach Ujazdowskich.

Prace nad samochodem, który podczas pierwszej prezentacji pozostał zamknięty i niemy (nie pokazano też silnika), trwały blisko dwa lata, a na w połowie maja auto wyjechało o własnych siłach na pierwsze testy. W listopadzie ubiegłego roku do projektu dołączył Lee Noble, znany z serii sportowych samochodów firmowanych własnym nazwiskiem oraz zupełnie nowego supercoupe marki Fenix, nad którym obecnie pracuje.

Arrinera

Prototyp zbudowano dzięki wysiłkowi przeszło trzydziestu osób i współpracy z zewnętrznymi firmami z Polski i Wielkiej Brytanii, mającymi zapewnić najwyższą jakość finalnego produktu. Arrinera ma korzystać z silnika produkcji General Motors. Jednostka V8 o pojemności 6,2 litrów i mocy około 650 koni mechanicznych miałaby pozwalać na rozwinięcie 100 km/h w około 3,5 sekundy i rozpędzenie się do okolic 330 km/h.

Arrinera

Spółka, której kurs spadł wczoraj aż o jedną trzecią, a zbudowanie prototypu kosztowało ją blisko trzy miliony złotych, zamierza wprowadzić swój model do produkcji najpóźniej na początku 2013 roku. Supercoupe Arrinera miałoby być budowane w zakładach w Polsce - rozmowy z podwykonawcami trwają w najlepsze, a prototyp czeka na kolejne testy i dopracowanie konstrukcji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje