Aktualności
27.06.2010

100 lat Alfy Romeo Rocznicowe koncepty

Kilka dni temu przypadała okrągła, setna rocznica działalności Alfy Romeo, która zaczynała jako Anonima Lombarda Fabbrica Automobili w 1910 roku. Jubileusz uczczono już kilkoma konceptami, firmowanymi przez Bertone, Zagato oraz Pininfarinę, a w najbliższych miesiącach powinny pojawić się kolejne... i to jeszcze bardziej fascynujące!

Na pierwszy ogień dzieło niejakiego 1754 Fuori Dell' Ordinario ("Niezwykłe 1754"), niezależnego studia z korzeniami w Holandii i Włoszech - spider 6C 3200 Cento inspirowany wyraźnie 2uettottantą od Pininfariny, żyjący póki co jedynie na szkicu. Według twórców auto miałoby się plasować gdzieś pomiędzy parą Spider/Brera a zjawiskowym 8C Competizione i 8C Spider.

Alfa Romeo 6C 3200 Cento

Prace nad projektem ciągle trwają i wkrótce mamy ujżeć pełny, trójwymiarowy komputerowy model. Póki co nie ma planów zbudowania pojazdu w rzeczywistości, ale twórcy nie wykluczają takiej możliwości o ile tylko będzie zainteresowanie. Za jednostkę napędową mogłoby wówczas posłużyć 3,2-litrowe V6 o mocy 250 KM prosto z Alfy Romeo 156 GTA.

Alfa Romeo Coupe Targa

Sprawa druga: projekty Castagna Milano, czyli jednej z firm, która budowała nadwozia dla pierwszych modeli marki. Włoskie studio przygotowuje od razu dwa, wyjątkowe koncepty, które mają jednocześnie otwierać jego nową erę. Pierwszy to supersportowy model Coupe Targa na bazie 8C Competizione, a drugi...

A.L.F.A 40/60 HP Aerodinamica

Drugi to współczesna reinterpretacja słynnego, jajowatego prototypu A.L.F.A 40/60 HP Aerodinamica z 1913 roku! Maszynę, znaną również jako Monovolume Ricotti, która była w stanie rozpędzić się do 140 km/h zaprojektował pracujący wówczas w Carrozzeria Castagna Marco Ricotti. Kiedy będziemy mogli zobaczyć oba modele na żywo? Jeszcze nie wiadomo.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje