Aktualności
26.06.2010

Heico V70 T6 R-Design Najmocniejsze Volvo w historii

Modele Volvo po tuningu, w przeciwieństwie do ich niemieckiej konkurencji, to widok dość rzadki, a ilość firm trudniących się tym fachem, przychodzących od razu na myśl można policzyć na... no właśnie. Taki stan rzeczy zmienia się m. in. dzięki Heico Sportiv. Najnowsza propozycja tunera to pakiet dla kombi V70 T6 R-Design.

Pojazd bazowy już sam w sobie nie jest zwykłym V70. Maszyna kuta na cztery kopyta napędzana jest najmocniejszym silnikiem w ofercie. To turbodoładowana, rzędowa "szóstka" o mocy 304 KM i momencie obrotowym 440 Nm. Do tego dochodzi sportowy pakiet R-Design (wyposażenie oraz specjalne wykończenia wnętrza i nadwozia). Co zrobiono z tym w Heico?

Heico V70 T6 R-Design

Na pierwszy ogień działający od 20 lat niemiecki tuner przygotował rozwinięcie pakietu R-Design, które obejmuje między innymi zderzaki i ramki okien malowane w kolorze nadwozia, spoiler na dachu oraz chromowane wykończenia karoserii i aluminium we wnętrzu. Dobry humor właścicielowi mają poprawiać również nowe felgi w rozmiarze 18 cali i sportowe zawieszenie, obniżone w stosunku do zwykłego modelu o 30 mm.

Heico V70 T6 R-Design

Danie główne, czyli tuning silnika, sprowadza się do modyfikacji układu wydechowego oraz przeprogramowania ECU. Moc T6 sięga teraz 330 KM, a moment obrotowy 460 Nm (w zakresie 2,1-4,2 tysięcy obr/min). Rozpędzenie się do 100 km/h pochłania jedyne 5,9 sekundy, a elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna sięga 250 km/h. Producent deklaruje średnie spalanie na poziomie 10,6 l/100km... według wstępnych kalkulacji, które mogą ulec zmianie.

Heico V70 T6 R-Design

To, co zaszło pod maską pozwala V70 T6 R-Design na zdobycie tytułu najmocniejszego Volvo, jaki kiedykolwiek oferowano w sprzedaży. Maszyna w ramach współpracy od 2008 roku Heico Sportiv z Volvo Car Germany będzie oferowana w autoryzowanych salonach marki. Jej cena wraz z podatkiem sięgnie 70,2 tysięcy euro (290k PLN), a produkcja będzie limitowana do zaledwie 100 sztuk.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje