Aktualności
18.06.2010

Rossi SixtySix Czystość formy

Szósta generacja Corvette, ciesząca się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością jako baza do osadzania zupełnie nowych karoserii, przejdzie już wkrótce kolejną metamorfozę. Najnowsza inicjatywa tego typu wyszła prosto z Rossi Motor Company z kalifornijskiego Irvine. Na imię jej SixtySix - Sześćdziesiąt Sześć.

Maszyna inspirowana nie tylko legendarną trasą Route 66, ale również nie mniej legendarną Corvette Stingray z lat sześćdziesiątych będzie mierzyć 4,62 metry długości i ważyć 1610 kilogramów. Nowe nadwozie ma powstać z materiałów kompozytowych, a wrażenia wzrokowe będą wzmacniać nowe obręcze w rozmiarze 19 cali z przodu i 20 cali z tyłu.

Rossi SixtySix

SixtySix ma być napędzane dość skromnie. Pod maską znajdziemy 6-litrowe V8 produkujące 456 KM i 542 Nm. Napęd będzie tradycyjnie przekazywany tylko na tylną oś.

Rossi SixtySix

Projekt Rossi Motor, który przez ostatnie dwa lata pozostawał koncepcją żyjącą jedynie w wirtualnym świecie ma przejść do rzeczywistości już w najbliższą niedzielę. Samochód zostanie zaprezentowany podczas 22 edycji cyklicznej wystawy EyesOn Design w Detroit.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje