Aktualności
05.06.2010

T3 Motion GT3 Mały głód

Już wkrótce rynek 3-kołowych, miniaturowych pędzidełek aspirujących do miana pojazdów sportowych powiększy o się o kolejnego, głodnego asfaltu przedstawiciela. Będzie nim nowy produkt kalifornijskiego T3 Motion, które stawia na energię elektryczną.

W ofercie T3 Motion można było znaleźć dotychczas między innymi 3-kołowe modele ESV (electric standup vehicle), stanowiące krzyżówkę skutera ze Segway'em oraz miniaturowy, elektryczny samochodzik CT Micro Car. Nowe przedsięwzięcie wydaje się najpoważniejsze z nich - to 3-kołowy speedster o bojowym oznaczeniu GT3.

T3 Motion GT3

Pojazd spośród konkurencji ma wyróżniać tylna oś, na której znajduje się tylko jedno koło, ale z dwiema oponami, mającymi zapewniać lepszą przyczepność, stabilność i trakcję - całe rozwiązanie ma zostać wkrótce opatentowane. Producent chwali się również zawieszeniem GT3 - to z tyłu ma przypominać konstrukcją zawieszenie bolidów Formuły 1, z przodu wykorzystano kolumny McPhersona.

T3 Motion GT3

Maszynka będzie mierzyć 355 cm długości, 160 cm szerokości oraz 114 cm wysokości i mieścić pod gołym niebem dwie osoby. Do napędu GT3 posłuży silnik elektryczny umieszczony z przodu i napędzający przednie koła. Energia zgromadzona w litowo-jonowych bateriach ma pozwalać na przejechanie 130-160 km i rozpędzenie się do prawie 115 km/h. Na pokładzie znajdziemy między innymi "czarną skrzynkę" - system zapisujący w czasie rzeczywistym materiał video i najważniejsze parametry pojazdu. Jeśli ktoś nadal nie czuje wagi przedsięwzięcia przytaczamy jego cenę: w zależności od wyposażenia 35-42 tysiące dolarów (aktualnie 145-170 tysięcy PLN). Testy GT3 ciągle trwają, ale można już składać zamówienia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje