Aktualności
22.05.2010

Brabus Stealth 65 Wojny sąsiedzkie

Miesiąc temu mogliśmy usłyszeć o pierwszym podejściu Brabusa do SL 65 AMG Black Series. Maszyna zmodyfikowana na życzenie pewnego klienta z Bliskiego Wschodzi została przemianowana na Vanish, zatopiona w czarnym, matowym lakierze i wzmocniona do poziomu 800 KM. Teraz światło dzienne ujrzał kolejny egzemplarz, tym razem w bieli.

Nowy model zarejestrowany jest w Dubaju i nosi oznaczenie Stealth, czyli "czający się". Z Vanishem łączy go pakiet nadwoziowy, delikatne zmiany wnętrza oraz tuning silnika. Stealth miałby jednak mieć w ramach niezdrowej rywalizacji nieznacznie więcej mocy.

Brabus Stealth 65

Ile dokładnie? Nie wiadomo. Tabliczka znamionowa silnika informuje uprzejmie o 800 KM, ale przy okazji Stealtha mówi się o około 30 KM więcej, podkreślając, iż z Vanisha wyciśnięto w rzeczywistości około 790 KM. O osiągach póki co nie ma słowa.

Brabus Stealth 65

Maszyna powstała na indywidualne zamówienie miałaby być jednym z 15 sztuk SL 65 Black Series, które Brabus łącznie podda podobnym modyfikacjom. Co jednak najciekawsze właściciele Vanisha i Stealtha są... sąsiadami. Być może kolejna sztuka pojawi się w tej samej okolicy?

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje