Aktualności
21.05.2010

Maybach Xenatec Coupe Niespodzianka

W ostatnich tygodniach o Maybachu słyszało się wiele. Tematem numer jeden były doniesienia o likwidacji marki, którym ostatecznie zaprzeczył macierzysty koncern Daimler. W kwietniu przyszła pora na face-lift modeli Maybacha, a teraz do wiadomości publicznej przedostały się jeszcze bardziej elektryzujące informacje - będzie coupe w rozmiarze XXXXL!

Główną rolę w projekcie, który promowany jest póki co jedynie szkicami, będzie odgrywać niemieckie Xenatec z Weinsberg, gdzie auto ma być produkowane. Firma dotychczas trudniła się przedłużaniem wszelkiego rodzaju limuzyn. Gotowe podwozie z limuzyny 57S będzie dostarczał Daimler, w którego rękach pozostanie najprawdopodobniej również zaprojektowanie nadwozia.

Maybach Xenatec Coupe

Razem z podwoziem 57S dostarczany będzie jego silnik - prawie 6-litrowe, podwójnie doładowane V12 o mocyprzeszło 610 KM. Maszyna miałaby mierzyć aż 573 cm długości, 218 cm szerokości i 148 cm wysokości.

Maybach Xenatec Coupe

Cechy szczególne nie nazwanego jeszcze coupe Maybacha miałoby uzupełniać zmodyfikowane zawieszenie ze zwiększonym rozstawem kół, nowe felgi w rozmiarze 20 cali oraz nieskończona lista możliwości indywidualizacji pojazdu. Coupe ma powstać w serii tylko 100 sztuk, z których każda bez podatków miałaby kosztować 650 tysięcy euro (obecnie prawie 2,7 miliona PLN). Premiera prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje