Aktualności
09.05.2010

BMW Sequence GT Błękit i zieleń

Wizje BMW skupiane pod wspólnym hasłem "Efficient Dynamics" to temat, który momentami trudno zgłębić do punktu zrozumienia. I nie ma się czemu dziwić: "zielone" samochody, "niebieskie" samochody, a do tego kształty niczym z najlepszych filmów science-fiction. Przed podobnym problemem stanął niejaki Seungmo Lim.

Lim to absolwent niemieckiego Uniwersytetu Pforzheim. Spod jego ręki wyszedł wizrtualny koncept BMW o nazwie Sequence GT, który miałby odpowiadać na dwa pytania. Po pierwsze: "Jak ważny jest wygląd zielonych aut?" i po drugie: "Czym jest Efficient Dynamics?". Odpowiedzi okazały się niezbyt oczywiste.

BMW Sequence GT

Powstałe w ten sposób futurystyczne Sequence GT miałoby być napędzane silnikami elektrycznymi umieszczonymi przy każdym z kół. a o tym, iż to ciągle BMW przypominałyby umieszczone w nowym miejscu charakterystyczne "nerki". W środku swobodnie mieściłyby się cztery osoby.

BMW Sequence GT

Lim poza samym samochodem ma również interesujący pomysł na stacje, na których ładowałoby się w przyszłości baterie. Cała stacja znajdowałaby się pod ziemią, czerpała energię z promieni słonecznych, a ładowanie auta ograniczałoby się do 1-minutowego postoju w określonym punkcie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje