Aktualności
24.04.2010

BMW Gran Coupe Noc cudów

BMW po blisko trzech latach od pokazu koncepcyjnego CS powraca do tematu 4-drzwiowych limuzyn z aparycją coupe. Najnowsze dzieło bawarskiego koncernu, zwiastujące pojawienie się bezpośredniego konkurenta A7 i CLS'a, to koncept Gran Coupe. Projekt zadebiutował podczas ekskluzywnej Nocy Desingu, poprzedzającej otwarcie salonu w stolicy Chin.

Majestatyczny Gran Coupe mierzy blisko pięć metrów długości i dokładnie 1,4 metra wysokości, co czyni go o 100 mm niższym, niż limuzyny BMW serii 5 czy 7. Producent niestety nie chwali się szczegółami technicznymi pojazdu, skupiając się na nowej dla marki bryle nadwozia.

BMW Gran Coupe

Twórcy konceptu nie zdradzają jeszcze co konkretnie wyrośnie z niego w przyszłości. Za to nieoficjalne źródła mówią już teraz, iż produkcja pojazdu w niewiele zmienionej formie jest już pewna i miałby on urzeczywistnić się jako limuzyna 6 Gran Coupe, dołączając do nowej generacji coupe i kabrioletu (niektórzy widzą w nim też nową serię 8). BMW miałoby pracować już również nad wersją kombi.

BMW Gran Coupe

Wystawa w Pekinie (Beijing International Automotive Exhibition), na której będzie można zobaczyć Gran Coupe na żywo, rozpocznie się dwudziestego piątego kwietnia i potrwa do drugiego maja.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje