Aktualności
24.04.2010

Mercedes-Benz Shooting Break Kierunki przyszłości

Niemcy coraz większymi środkami przygotowują nas do premiery zupełnie nowej generacji modelu CLS, czyli rewolucyjnej w swoim czasie, 4-drzwiowej limuzyny, która chciałby być coupe. W styczniu w Detroit pokazali intrygującą rzeźbę, a teraz prezentują koncepcyjne kombi Shooting Break.

Nazwa projektu, z którą zwykło się wiązać 2-drzwiowe kombi może mylić - w rzeczywistości mamy do czynienia z pełnowymiarowym, 5-drzwiowym samochodem. Z kolei Mercedes-Benz określa swoje dziecko mianem... 4-drzwiowego coupe z pochyłym tyłem.

Mercedes-Benz Shooting Break

Shooting Break poza niejednoznacznym usadowieniem klasowym niesie ze sobą również przednie lampy wykonane w całości przy użyciu diod LED z systemem ILS (Intelligent Light System), pracującym w pięciu ustawieniach, w tym doświetlaniu zakrętów, oraz zapowiedź nowego silnika V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, którego jednak nie zobaczymy - jednostkę skrzętnie ukryto.

Mercedes-Benz Shooting Break

Nowe V6 z kątem rozwarcia równym 60 stopniom rozwija 306 KM i 370 Nm. Do produkcji seryjnej z Shooting Breaka jeszcze w tym roku ma przejść system ILS, na temat samego silnika producent jeszcze się nie wypowiada. Koncept można oglądać na wystawie w Pekinie (dni publiczne 25 kwietnia - 2 maja).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje