Aktualności
22.04.2010

Volvo C30 Polestar Performance Concept

W najbliższy weekend Volvo Cars w spółce z Polestarem rozpocznie swój piętnasty z rzędu sezon wyścigowy w rodzimej serii Swedish Touring Car Championship, tym razem jako obrońca tytułu mistrzowskiego. Bohaterem serii ma być wyczynowe C30, które dało w ostatnich miesiącach początek najmocniejszemu, ulicznemu modelowi Volvo.

Ekstremalne C30, o którym mowa to prototypowe C30 Polestar Performance Concept, którego pakiet aerodynamiczny wywodzi się prosto z maszyny udzielającej się w STCC. Proces budowy auta podlegał prostym zasadom: inżynierom firmy, którzy na co dzień zajmują się samochodami wyścigowymi polecono stworzenie pojazdu szosowego, właściwie niczym ich nie ograniczając. I oto jest.

Volvo C30 PPC

Pod maską C30 PPC pracuje 2,5-litrowa jednostka wspomagana turbiną KKK, zaopatrzona w nowe tłoki, korbowody i wałki rozrządu. Moc: 405 KM, moment: 510 Nm. Napęd przekazywany jest przez mechaniczne dyferencjały Quaife z przodu i z tyłu oraz układ Haldex AWD. Przeciwstawiają się im hamulce Brembo z tarczami o średnicy 380 mm z przodu i 330 mm z tyłu. Premiera publiczna prototypu nastąpi już podczas salonu w Gothenburgu w dniach 22-25 kwietnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje