Aktualności
22.04.2010

Renntech SL 65 Black Series Pościg za mocą

Amerykański Renntech, specjalizujący się w modyfikacjach samochodów marki Mercedes-Benz rozszerzył w ostatnim czasie ofertę o wszystkie warianty roadstera SL. Wśród propozycji tunera z Florydy nie zabrakło też najbardziej ekstremalnej wersji, coupe SL 65 Black Series.

Dla przypomnienia: Black Series to wzmocniona wersja SL 65, czyli wzmocnionej wersji SL. Renntech tym samym wzmocnił... z pewnością sami resztę rozgryziecie. Dla porządku przypomnimy tylko, że Black Series w oryginalnej formie rozwija 670 KM i okrągłe 1000 Nm - wartości wystarczające, aby przyciągnąć Księżyc bliżej Ziemi. Renntech oczywiście nie mierzy tak nisko.

Renntech SL 65 Black Series

Zestaw PKG1 przygotowany przez tunera prezentuje się dosyć standardowo: nowe ECU, nowe TCU (moduł elektroniczny kontrolujący skrzynię biegów), nowy układ chłodzenia, nowy wydech, wzmocniona skrzynia biegów i blokujący się w 100%, kuloodporny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Renntech SL 65 Black Series

Efekt końcowy porządnie przetrzebia nie tylko portfel właściciela (za sam tuning silnika przeszło 16 tysięcy dolarów), ale i trzewia wszystkich, których spotka możliwość znalezienia się na fotelu kierowcy lub pasażera w ruchu. Moc silnika sięga 816 KM, moment obrotowy kosmicznych 1360 Nm!

Renntech SL 65 Black Series

Osiągi najnowszego dzieła Renntecha pozostają póki co nieznane, a tuner z niewiele mniejszą mocą kusi też posiadaczy SL 65 AMG i SL 600. W pierwszym przypadku oferuje 705 KM i 1210 Nm, w drugim 659 KM i 1065 Nm.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje