Aktualności
20.04.2010

Alfa Romeo TZ3 Corsa Manewr bojowy

Alfa Romeo, świętująca w tym roku 100 rocznicę istnienia, mogła cieszyć się w Genewie dwoma pierwszymi prezentami, konceptami od Bertone i Pininfariny. Już w ten weekend rocznicę działalności firmy uświetni kolejny projekt - TZ3 Corsa od Zagato.

TZ3, kontynuująca dzieło klasycznej TZ2 z 1965 roku, poza celebracją 100-lecia Alfy będzie przypominać także związki między firmą, a studiem Zagato, które przez dziesięciolecia zacieśniano na torach wyścigowych całego świata. Mowa o tradycji zapoczątkowanej w latach '20 i '30 przez Scuderię Ferrari, a następnie pielęgnowanej przez Alda Corse (lata '50 i '60), Autodeltę ('60 i '70) oraz Scuderię Zagato w latach '80 i '90.

Alfa Romeo TZ3 Corsa

Nowa, wyścigowa TZ3 Corsa powstała jako one-off dla pewnego kolekcjonera z Niemiec, będzie bazować na karbonowym kadłubie z rurowym podwoziem, rurową ramą oraz lekkim nadwoziem z aluminium. Nieoficjalnie mówi się, iż pojazd będzie napędzany silnikiem z 8C Competizione. Premiera już w ten weekend podczas Villa D'Este Concours d'Elegance, zaplanowanego na 23-25 kwietnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje