Aktualności
20.04.2010

RMR Hyundai Genesis PM580 Bez ograniczeń

Współpraca między amerykańskim Rhys Millen Racing i Hyundai'em, której owocem było kilka wyczynowych wariantów modelu Genesis, przybiera dość niespodziewany obrót. Zakład Millena przygotowuje właśnie maszynę, którą trudno byłoby posądzić o jakiekolwiek związki z koreańskim koncernem.

Mowa o projekcie ukrywającym się pod oznaczeniem PM580, który mimo "Genesis" w nazwie jednoznacznie kojarzy się z prototypami, jakie znamy choćby z Le Mans. Samochód ma wystartować w klasycznym Pikes Peak Hill Climb, którego rekord w latach 1994-2007 należał do Roda Millena, ojca Rhysa. Poniżej pierwsze komputerowe rendery, które nie przypominają właściwie niczego, co można było dotychczas ujżeć na Pikes Peak.

RMR Hyundai Genesis PM580

PM580 wystartuje w klasie Unlimited - żadnych ograniczeń. Karbonowa maszyna będzie napędzana 4,1-litrowym V6 Hyundai'a (rozwierconym z 3,8 litrów), które ma produkować co najmniej 680 KM. Ostatnie testy wykazały, iż silnik będzie w stanie dostarczać nawet 760 KM. Docelowa masa samochodu ma sięgać zaledwie 840 kilogramów.

RMR Hyundai Genesis PM580

Kluczem do sukcesu w 20-kilometrowej wspinaczce, czyli pokonaniu granicy 10 minut, mają być aktywne elementy aerodynamiczne, dyfry Quaife przy każdej z osi oraz centralny mechanizm różnicowy, pozwalający na przekazywanie na przednią oś w zależności od warunków od 10 do 100% mocy. Osiemdziesiąty ósmy Pikes Peak Hill Climb odbędzie się 27 czerwca w Colorado Springs.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje