Aktualności
19.04.2010

De Tomaso Tosca Pierwszy z trzech

Już w przyszłym roku na scenę powróci kolejna marka, która zapisała się grubymi literami w historii włoskich samochodów sportowych - De Tomaso. Zakład, który przeszło 50 lat temu założył Alejandro de Tomaso (1928-2003), pod nowymi wodzami zamierza wypuścić aż trzy zupełnie nowe, sportowe modele.

Nowa firma, która powstała w listopadzie ubiegłego roku na mocy przejęcia praw do marki to De Tomaso Automobili SpA. Jej właścicielem jest Gian Mario Rossignolo, z którego inicjatywy w ciągu czterech lat w odrodzone De Tomaso ma być zainwestowane około 116 milionów euro. 80-letni Rossignolo pracował wcześniej 22 lata we Fiacie, gdzie pełnił rolę szefa marketingu, a w latach 1977-1979 zasiadał na pozycji CEO Lancii.

De Tomaso Tosca

Pierwszy samochód De Tomaso ma być pokazany już w przyszłym roku na salonie w Genewie. Będzie nim sportowy crossover o domniemanej nazwie Tosca (powyżej wizja). Po nim ma pojawić się luksusowa limuzyna oraz coupe, następna legendarnej Pantery (w miniaturce). Crossover ma być produkowany w ilości 3 tysięcy sztuk rocznie, podobnie limuzyna, coupe ma powstawać w 2 tysiącach sztuk rocznie. W proces projektowania i produkcji będą zaangażowani byli pracownicy Pininfariny z fabryki w turyńskim Grugliasco (nadwozie, malowanie, wykończenie) oraz byli pracownicy Delphi z Livorno (składanie podzespołów mechanicznych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje