Aktualności
15.04.2010

Ford GT Ponownie w Le Mans

Ford GT powraca do maratonu Le Mans po dokładnie 40 latach przerwy od ostatniego z serii pamiętnych, czterech zwycięstw pod rząd. Prawnuk legendarnego GT40 zyskał aprobatę organizatorów i już w połowie czerwca zamelduje się we Francji w dwóch egzemplarzach.

Zaproszenie do startu od Automobile Club de l'Ouest otrzymały ekipy szwajcarskiego Matech Competition, wchodzącego w skład Matech Concepts, twórców Forda GT1, oraz belgijskiego Marc VDS Racing. Oba zespoły wezmą udział w startującej w tym roku nowej serii GT1 World. Jej pierwszy z 10 wyścigów odbędzie się już w najbliższy weekend.

Ford GT

GT1 przygotowany przez Matech Concepts przy współpracy amerykańskiego Ford Racing i europejskiego Ford Motorsport bazuje na drogowym GT, którego produkcja zakończyła się prawie cztery lata temu. Wyścigowa maszyna napędzana jest 5,3-litrowym V8, produkującym 665 KM i 720 Nm.

Matech Competition

Miłośnicy szybkich samochodów i pięknych kobiet powinni przy okazji Le Mans śledzić ze zwiększoną uwagą losy Forda GT1 startującego w barwach Matech Competition. Poprowadzi go żeńska ekipa złożona z trzech Szwajcarek: 24-letniej Cyndie Allemann, 22-letniej Natachy Gachnang oraz 24-letniej Rahel Frey. Cyndie i Natacha będą tworzyć zespół również podczas startów w GT1 World.

Ford GT

24-godzinny wyścig Le Mans (Heures du Mans), najbardziej prestiżowa impreza w całym kalendarzu sportów motorowych, odbędzie się w tym roku po raz 78. Główne zmagania będą miały miejsce w weekend z 12 na 13 czerwca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje