Aktualności
14.04.2010

Renault Laguna Coupe Monaco GP

Mimo gorącego przyjęcia konceptu, a następnie niemal równie ochoczych reakcji na wersję produkcyjną, Lagua Coupe to wciąż rzadki widok na ulicach. Apetyt klientów już w przyszłym miesiącu ma podsycić specjalna edycja limitowana pod tytułem Monaco GP.

Limitowane coupe, którego oznaczenie sugeruje związek z Formułą 1, będzie w rzeczywistości odznaczać się przede wszystkim zmianami w wyposażeniu i wyglądzie. W standardzie znajdziemy między innymi wszędobylskie tabliczki "Monaco GP", system audio marki Bose, cztery koła skrętne (4Control), systemy pasywnego bezpieczeństwa (ESC, ABS, wspomaganie awaryjnego hamowania) oraz specjalnie malowane nadwozie (czarne lusterka boczne i dach, reszta biała) i czarne felgi.

Renault Laguna Coupe Monaco GP

Sprawa układu napędowego będzie sprowadzała się do czterech rozwiązań wysokoprężnych i jednego benzynowego. Do pierwszych zaliczymy dCi 150 z 6-biegowym automatem lub manualem, dCi 180 z ręczną skrzynią oraz 3-litrowe V6 dCi 235 z automatem. Miłośnikom benzyny pozostanie 3,5-litrowe, 240-konne V6 połączone również z automatem.

Renault Laguna Coupe Monaco GP

Laguna Coupe Monaco GP, podkreślająca związek francuskiego koncernu z Automobile Club de Monaco, zostanie wyprodukowana w 400 egzemplarzach. Pojazd ma kosztować 38 tysięcy euro, a zapisy w jego rodzinnym kraju mają ruszyć z początkiem maja.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje