Aktualności
11.04.2010

Aston Martin Gauntlet Zbrojmistrz

Holdenderskie Ugur Sahin Design, założone blisko trzy lata temu przez Axela von Mourika i Ugur Sahina, przypomina o sobie kolejnym, magnetycznym konceptem. Najnowsze, powstałe w ciągu ostatnich miesięcy, dzieło studia to wirtualne, supercoupe Aston Martina.

Projekt, o którym mowa ochrzczono mianem Gauntlet, co w wolnym tłumaczeniu można rozumieć jako "rzucenie rękawicy", a co sami twórcy definiują jako odniesienie do linii pojazdu, mającego spełniać rolę zbroi. Już na pierwszy rzut oka nie trudno zorientować się komu Gauntlet miałby rzucać wyzwanie - to coś pomiędzy obecną serią DB, a niezwykłym One-77.

Aston Martin Gauntlet

Projektantom modelu przyświecał jeden cel - połączenie stylu klasycznych modeli marki ze stylem najnowszych modeli, bez przesadnego popadania w retro i bez wybiegania za daleko w przyszłość.

Aston Martin Gauntlet

Do współczesnych akcentów należy choćby potężny grill oraz linie świateł, a z przeszłości zaczerpnięto między innymi proporcje nadwozia czy pokreślenia przedniego i tylnego zwisu (inspiracje DB3 S z lat pięćdziesiątych). Czy są jakieś plany zbudowania Gauntleta w rzeczywistości? Niestety nie ma.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje