Aktualności
10.04.2010

Dodge Viper SRT10 Final Edition To już jest koniec

Już latem z zakładów Chryslera wyjadą ostatnie sztuki kultowego Vipera, w którego miejscu za kilka lat ma pojawić się zupełnie nowy model. Ostatnimi egzemplarzami będzie seria 50 specjalnych Viperów pod wspólnym szyldem Final Edition.

W grupie tej znajdzie się 20 standardowych coupe, 18 standardowych roadsterów oraz 12 sztuk ekstremalnej odmiany ACR. Maszyny będą wyróżniać się lakierem Graphite Clear Coat, czarnym pasem z czerwonymi krawędziami pociągniętym wzdłuż nadwozia, 6- lub 5-ramiennymi (ACR) felgami, tapicerką Darth Maul z czerwonymi nićmi, czarnymi ramkami przedniej szyby oraz okolicznościowymi, numerowanymi tabliczkami na nadwoziu i we wnętrzu.

Dodge Viper SRT10 Final Edition

Właściciele SRT10 będą mogli cieszyć się mocą blisko 610 koni mechanicznych, produkowaną przez 8,4-litrowe V10. Maksymalny moment obrotowy: 760 Nm. Przetestowanie tego w praktyce będzie sprowadzać się do jakiś 4 sekund potrzebnych na rozpędzenie się do 100 km/h i niespełna 12 na połknięcie ćwierć mili. Sprint od 0 do 161 km/h i wyhamowanie do zatrzymania zajmie tylko 11 sekund. Prędkość maksymalna: 325 km/h.

Dodge Viper SRT10 Final Edition

Takim samym silnikiem napędzany jest ACR (American Club Racer), zbudowany z myślą o torach wyścigowych. Od zwykłych STR10 odróżnia go przede wszystkim gruntownie zrewidowana aerodynamika nadwozia, układ hamulcowy oraz zawieszenie. Produkcja każdej z wersji ruszy już na początku lata.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje